گزارش جدید جی.دی. پاور از میزان رضایت خریداران تبلت؛ سامسونگ تنها به لطف قیمت پایین تر در صدر

گزارش رضایت مصرف کننده قبلی جی. دی. پاور رتبه بندی متفاوتی را با گزارش اخیرش داشت. در رتبه بندی منتهی به ماه آوریل اپل در جایگاه اول جلوتر از آمازون بود، و سامسونگ، ایسوس و ایسر همگی امتیازهایی زیر میانگین صنعت کسب کرده بودند.
اما گزارش جدید که همین دیشب در بحبوحه معرفی نکسوس ۵ بیرون آمد، زمین تا آسمان فرق دارد و در آن کیندل های آمازون در زیر میانگین صنعت قرار گرفته اند و تبلت های سامسونگ در صدر نشسته اند، البته فقط با چند امتیاز بیشتر از آیپد؛ (سامسونگ ۸۳۵ به ۸۳۳ از اپل جلوتر است؛ سقف امتیاز ۱۰۰۰.)
وقتی به گزارش از نزدیک نگاه کنیم، متوجه اهمیت روز افزون عامل قیمت در میزان رضایت مصرف کننده از خریدش می شویم، زیرا آیپد در تمام رشته ها ۵ خانه پر گرفته و فقط در زمینه قیمت است که رضایت مصرف کننده را بهتر از رقبا رقم نزده.

همان طور که مشاهده می کنید، رضایت خوب مصرف کننده از هر دوی اپل و سامسونگ، ۵ دایره پر را به تبلت های شان اختصاص داده. وقتی سراغ قدرت دستگاه و عملکرد برویم، آیپد با ۵ دایره طلایی خیلی جلوتر از بقیه است، همین طور در شاخه بعدی یعنی استفاده آسان.

مصرف کنندگان طراحی فیزیکی تبلت های سامسونگ را بیش از تبلت های ایسر، آمازون و ایسوس پسندیده اند ولی باز هم اینجا آیپد اول است. سپس به ویژگی ها و امکانات تبلت می رسیم که مجددا آیپد و تبلت های سامسونگ با فاصله از سایرین قرار گرفته اند. اما به قیمت که نگاه کنید، آیپد با ۲ خانه پر کمترین رضایت را از بابت هزینه رقم زده.
وزن هر یک از شاخه های امتیاز دهی هم جالب است: قدرت/عملکرد (۲۶٪)؛ آسانی استفاده (۲۲٪)؛ طراحی و ظاهر (۱۹٪)؛ ویژگی ها/امکانات (۱۷٪)؛ هزینه (۱۶٪).
هر چند سامسونگ تنها به لطف قیمت گذاری پایین تر جایگاه بهتری را در رتبه بندی رضایت مشتری (شاخه تبلت) کسب کرده، ولی از آنجا که گزارش های جی. دی. پاور از قدیم برای اپل اهمیت داشته اند و در مورد آیفون در سایت خود نیز به آنها اشاره می کرده، این تغییر رتبه برای وجهه شرکت زیان بار است و حالا باید نقشه کنترل خسارت به اجرا بگذارد.

فید نارنجی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.