رونمایی از نسخه جدید اندروید … و حالا اندروید ۴٫۴ کیت کت !

1

امروز کمپانی گوگل رسما از نسخه جدید سیستم عامل محبوب اندورید تحت عنوان نام “Android 4.4 KitKat” پرده برداری کرد.شاید ارجح ترین و برجسته ترین ویژگی موجود در سیستم عامل Android 4.4 KitKat این است که دیگر خبری از عدم اجرا روی اسمارت فون های قدیمی تر نیست ! و طبق طبق ادعای کمپانی گوگل ؛ سیستم عامل Android 4.4 KitKat به راحتی و بدون دردسر بر روی دستگاه های مختلف ساپورت خواهد شد.هدف کمپانی گوگل از عرضه سیستم عامل Android 4.4 KitKat ؛ فراگیر تر کردن آن است به طوری که سیستم عامل اندروید را برای استفاده قریب به یقین یک میلیارد کاربر بعدی آماده سازد !

1

همچنین کمپانی گوگل مدعی شده است که سیستم عامل Android 4.4 KitKat ؛ در نسبت با نسخه های قبلی خود ؛ به حافظه کم تری احتیاج دارد و همین حُسن سبب می شود تا ؛ سیستم عامل Android 4.4 KitKat روی اکثر دستگاه های اندوریدی ساپورت شود.اگر بخواهم مقایسه ای میان نسخه قبلی ( یعنی نسخه جیلی بیلی ) با این نسخه سیستم عامل Android 4.4 KitKat داشته باشم ؛ باید بگویم که سیستم عامل Android 4.4 KitKat در نسبت با نسخه قبلی ؛ چیزی در حدود ۱۶ درصد حافظه کم تری اشغال می کند !

1

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ؛ در سیستم عامل Android 4.4 KitKat سرویس های خدماتی کمپانی گوگل ؛ جای ویژه ای در قلب این سیستم عامل دارند و به طور گسترده تر و جامع تر ؛ در داخل سیستم عامل Android 4.4 KitKat وجود دارند. حال وقت آن رسیده است که ، برای شما کاربران خوب گویا آی تی ؛ بسیار مفید و مختصر ؛ برخی از تغییرات ظاهری موجود در سیستم عامل Android 4.4 KitKat را بیان کنم.در سیستم عامل Android 4.4 KitKat ؛ فونت ها تغییر یافته است و شما با فونت جدیدی رو به رو خواهید گشت.برای صفحات خانگی یا همان هوم اسکرین ؛ آپشن های شخصی سازی متعدد و بیش تری در نظر گرفته شده است.رنگ Status bar نیز جالب است ! رنگ Status bar با بکگراند ( پس زمینه ) یک دست شده است.طبق ادعای کمپانی گوگل ؛ در سیستم عامل Android 4.4 KitKat ؛ ۱۲٫۹ درصد استفاده بهینه تر از پیکسل ها وجود خواهد داشت.همچنین شماره گیر هوشمند نیز توانایی این را دارد تا به سرویس گوگل مپس (Google Maps) متصل گردد.اپلیکیشن پیش فرض دوربین نیز با بهبود در عملکرد مواجه شده است.اما حال برویم به سراغ یکی از آپشن های برجسته در سیستم عامل Android 4.4 KitKat ! کاربر در این سیستم عامل در نسبت به نسخه قبلی ؛ به آسانی و به سرعت ؛ به سرویس Google Now دسترسی پیدا خواهد کرد. با فرمان صوتی ؛ OK Google دیگر به راحتی به جستجوی صوتی گوگل بپردازید !

1

طبق گزارشات رسیده ؛ سیستم عامل Android 4.4 KitKat در ظرف مدت هفته های آتی ؛ برای اسمارت فون هایی چون ؛HTC one,Samsung Galaxy S4,Nexus5 ارائه خواهد گشت.

» منبع : خلاصه ای از cnet «

مجله اینترنتی گویا آی‌تی

این نوشته در فال,گوناگون ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.