Call of Duty: Ghosts هم روی PS4 وضوح بهتری دارد

پس از بازی بتلفیلد ۴ که اولین بازی تست شده روی هر دو کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن ۴ بود، حالا نوبت به بازی های دیگر رسیده است. جیسون رابین، تهیه کننده بازی Call of Duty: Ghosts در توییتی بدون توضیح اضافه اعلام کرد که ورژن پلی استیشن ۴ این بازی با وضوح تصویر ۱۰۸۰p و ورژن ایکس باکس وان با وضوح ۷۲۰p اجرا می شود.


جیسون رابین در تویتر خود گفت: “می خواهم این موضوع را تائید کنم که ورژن پلی استیشن ۴ بازی Call of Duty: Ghosts در رزولوشن ۱۰۸۰p تنظیم شده و نسخه ایکس باکس وان روی ۷۲۰p قرار گرفته. برای هر دو کنسول نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه را بهینه کردیم و بازی روی هر دو کنسول عالی به نظر می رسد.”

شایعه شده که Need For Speed: Rivals نیز روی یکی از کنسول های نسل بعدی قدرت بیشتری دارد و کیفیت بهتری ارائه می دهد. با توجه به دو خبر اخیر به نظر می رسد که احتمالات برای اینکه Rivals هم روی پلی استیشن ۴ کیفیت بهتری داشته باشد، طبیعی باشد. یا شاید این بار مایکروسافت ما را غافل گیر خواهد کرد.

چند ماه پیش قبل از معرفی کنسول مایکروسافت را به خاطر دارید؟ گرچه منطقی و عقلانی نبود اما بسیاری ایکس باکس بعدی را با پسوند ۷۲۰ می شناختند. این موضوع زمانی جالب تر می شود که عدد ۳۶۰ که پسوند کنسول قبلی بود، نیامده هم تقسیم و هم ضرب در ۲ شد. یک بار به خاطر تغییرات ۱۸۰ درجه مایکروسافت مردم این کنسول را ایکس باکس ۱۸۰ نامیدند و حالا این بار به علت رزولوشنی که قصد ۱۰۸۰ شدن در بسیاری بازی ها ندارد عدد قبل را ضربدر دو کرده اند و نام این کنسول را Xbox 720p گذاشته اند.

در رابطه با تصاویر منتشر شده از بتلفیلد ۴ این توضیح ارائه می شود که نرخ فریم و همچنین وضوح تصویر در تصاویری که منتشر می شوند ملموس نیستند. از سوی دیگر با زوم روی نقاط دورتر، نبودن Anti-Aliasing کاملا واضح است. دندانه دار شدن اجسام، مخصوصا در فواصل دور کاملا واضح به نظر می رسند. Brightness یا روشنایی تصویر قابلیت تغییر از ۰ تا ۱۰۰ را داراست، حتی نمایشگر شما هم می تواند وضوح تصویر را تغییر دهد.

علت اینکه در اولین نگاه و بدون توجه به جزئیات نسخه Xbox One بر ورژن PlayStation 4 برتری دارد تنها میزان نور بیشتر بوده. در صورتی که تکنیک های Motion Blur ،AO و حتی وضوح تصویر و میزان فریم در نسخه پلی استیشن ۴ برتری دارد که در تصاویر قابل درک نیستند. میزان نور تصویر به دلخواه شما در هر بازی قابل تغییر است.

فید نارنجی

این نوشته در اطلاعات مفید ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.