حجت اشرف زاده

بیوگرافی و عکس های حجت اشرف زاده

نمونه بنر تبلیغات

حجت اشرف زاده

  • بازدید : 463

حجت اشرف زاده

بیوگرافی و عکس ها و آهنگ های حجت اشرف زاده ( Hojjat Ashrafzadeh )

Download New Music By : Hojjat Ashrafzadeh

Mah Music

/

حجت اشرف زاده ، یک آذر ماهی متولد 1358 ، اواسط آذر یعنی روز دوازدهم در ایران متولد شد.

حجت اشرف زاده

اشرف زاده با لحن‌ها و آواهای موسیقی ایرانی نزد پدر آشنا شد. ردیف آوازی را نزد رضا شاکری و صداسازی را نزد حمیدرضا نوربخش آموخت.

اشرف زاده خواننده موسیقی ایرانی که این روزها همه او را با اثر «ماه و ماهی» می‌شناسند اثری را با عنوان «خاتون» با بهره‌مندی از موسیقی‌های آیینی گذشتگان و با نگاهی پژوهشی منتشر کرده‌است.

سبک حجت اشرف زاده معمولا تلفیقی از پاپ و سنتی است.

حجت اشرف زاده اهل کجاست و چطور شروع کرد

حجت اشرف زاده در شهر نیشابور به دنیا آمده است، وی در سال 1389 ازدواج می کند و صاحب فرزند می باشد.

او از بچگی به موسیقی و آوازعلاقه داشت و در مدرسه هم خوانندگی می کرده است.

کی از نیشابور اومدین؟

سال 1383 بود. البته من از دوران دبیرستان یادمه که هر ده – پانزده روز یک بار برای آموزش فنون موسیقی می اومدم تهران و برمی گشتم. درواقع پیش استادان مختلف شاخه های مختلف موسیقی یاد می گرفتم که درنهایت با تشویق زنده یاد مشکاتیان، این کار ادامه پیدا کرد.

چی شد نرم افزار کامپیوتر خوندین؟

خب زمان ما، درست از سال های شصت ودو تا شصت وچهار به بعد، خانواده ها حس کردن که فرزند پسرشان می تواند در رشته های هنری تحصیل کند. تا قبلش این جرئت رو نداشتن و نگران بودن که آیا آینده ی فرزندشان برای تأمین زندگی با تحصیل در شاخه های هنری تأمین خواهد بود یا نه!

البته مخالفت های خانواده ها کاملاً بجا بود، چون در اون زمان، هنر ساز کار دقیقی نداشت. اما به تدریج زمانی که من در پایان دوران دبیرستان بودم هنرستان ها و دانشگاه های هنر جان گرفتند و رشته های درآمدزا در هنر، مثل گرافیک و سینما فعال شدند؛ بنابراین برای من بهتر بود که در یک رشته ی مهندسی و فنی هم تحصیل کنم که برای آینده ام مفید باشه که البته این رشته خیلی به دردم خورد.

چندساله ازدواج کردید؟

سال هزار و سیصد و هشتادونه ازدواج کردم و خدا رو شکر از همسر وزندگی ام راضی ام، چون انتخاب ما، انتخاب خیلی خوبی بود. می دونید می گن:«ازدواج یک هندوانه ی دربسته است» و خیلی از این «دوستم داری و دوستت دارم» ها تا پشت در خانه ی مشترک، یعنی وقتی دو نفر زیر یک سقف می روند خیلی از اتفاقات گذشته شون، تصمیمات و علایق شخصی شون، علایق غذایی و خیلی چیزهای دیگر تازه مشخص می شه؛ اما من بر اساس یک منطق درست که در خانواده بهش رسیده بودم، انتخاب درستی کردم.

البته من می دونستم دنبال چی هستم و خانواده ام خیلی کمک کردند. خدا رو شکر! من از دوره ی احساسات و هیجانات، گذشته بودم و عاقلانه تصمیم گرفتم. البته همسرم هم همین طور، ایشون در رشته ی حقوق تحصیل می کرد و نوازنده ی دف بود و فعالیت ها و تحصیلات ایشون در رشته ی حقوق در دو سه دوره ی مهم از زندگی ام باعث نجات من شد.

تابه حال شده به جای خریدن کادو برای همسر تون، آواز بخوانید؟

اول بگم من به عشق در نگاه اول اصلاً اعتقاد ندارم. بهتر این که آدم ها در سایه ی «شناخت» به «عشق» برسند، چون وقتی در عشق شناخت حضور نداشته باشه، عشق جدی نیست. برای همین ممکنه بعضی ها رو نیم کیلو طلا هم خوشحال نکند.

همسر من غافلگیر شدن رو بیشتر دوست دارد، برای همین همیشه در مناسبت ها سعی می کنم غافلگیرش کنم و خوشبختانه خیلی هم از همدیگر توقع نداریم.

کدام یک از کارها تون رو بیشتر می پسندید؟

قطعاً همه ی کارهای هنرمند برای خودش دوست داشتنی هست، ولی اون اثری که مردم بیشتر پذیرفتن برای خودش هم دوست داشتنی ترمی شود.

در مورد «ماه و ماهی» این اتفاق افتاد که به قول فاضل نظری:«فضل خدا بود». من بعد از یک سال، هنوز برای این کار پیام و پیشنهاد اجرا دارم. موفقیت این اثر هم به پشتوانه ی یک گروه خوب بوده. شعر خوب ِعلیرضا بدیع و موسیقی خوبِ امیر آرش بیات.

شاعر هم نیشابوریه، درسته؟

بله و پدرش هم اهل ادبیات. در نیشابور دورتادور مقبره ی خیام حوضچه های سه گوش با کاشی های فیروزه ای بود که وقتی آفتاب درون آب می تابید، تلألؤش با یک زاویه ای روی دیوار اطراف حوض انعکاس پیدا می کرد و این برای ما بچه ها تصویر زیبایی داشت. این همان تصویرهای ذهنی شاعر که حاصلش شعر «ماه و ماهی» شده است.

موافقید که شما نسل جوان رو با موسیقی اصیل آشتی دادید؟

خیلی از کسانی که در ژانر موسیقی تلفیقی کار می کنند، مثل علی زند وکیلی، گروه های پالت، نیوش، دنگ شو و چارتار هم موفق بوده اند و توانستند تحرک و اتفاق نویی در موسیقی ایجاد کنند.

البته این نشانه ی مهارت ما نیست؛ این نشان دهنده ی غنای این دریای بزرگ نغمات ایرانی است.

درزمینهٔ ی نغمات آیینی هم کارکردید؟

بله هشت سالی هست این افتخار رودارم تا در سالروز میلاد امام رضا (ع) در اختتامیه ی جشنواره ی رضوی و بزرگ ترین جشنواره ی وزارت فرهنگ و ارشاد در مشهد، در یک شاخه ی آکاپلا اثری رو تقدیم کنم و امسال هم این اتفاق خواهد افتاد.

البته خیلی از هنرمندان در طول این هشت سال آمدند و رفتند. تقریباً تمام عوامل، مسئولان و مدیران تغییر کردند، ولی من ماندگار شدم و وقتی بعد از هشت سال، تماس می گیرند و می پرسند برنامه ات برای امسال چیه …؟ کم کم به این باور می رسی که یکدستی داره اینجا نگهت می دارد. خیلی حس عجیب و هرسال هم سعی می کنم طرح جدیدی ارائه کنم.

چرا معمولاً تک آهنگ کار می کنید و آلبوم کمتر کارکردید؟

وقتی تا حدی ذائقه ی مخاطب رو به دست میاری، دیگه پرکاری ظلمه، البته در این موقعیت باید باحوصله ی بیشتری کار کنی تا اعتماد به دست آمده از دست نرود.

آلبوم جدیدم درراه هست. داریم کارهاش رو انجام می دیم و امید به خدا تا چند ماه دیگه وارد بازار می شود.

پخش آنلاین و دانلود آهنگ های حجت اشرف زاده

در ادامه برخی از آهنگ های حجت اشرف زاده را خواهید دید که می توانید به صورت آنلاین آنها را پخش کنید و یا با ورود به صفحه ی هر یک ، آنها را دانلود نمایید.

پخش موزیک های حجت اشرف زاده

پربیننده ترین خوانندگان

جدیدترین ها