همایون شجریان

بیوگرافی و عکس های همایون شجریان

نمونه بنر تبلیغات

همایون شجریان

  • بازدید : 23

همایون شجریان

بیوگرافی و عکس ها و آهنگ های همایون شجریان ( Homayoun Shajaryan )

Download New Music By : Homayoun Shajaryan

Mah Music

/

همایون شجریان ، یک اردیبهشت ماهی متولد 1354 ، اواخر اردیبهشت یعنی روز سی و یکم در ایران متولد شد.

همایون شجریان

خواننده ، آهنگساز و نوازنده موسیقی سنتی ایران و موسیقی تلفیقی است ، پدرش محمدرضا شجریان ، استاد آواز ایران نیز موسیقی دان و خواننده ی موسیقی سنتی ایران زمین هستند.

همایون خان یک خواهر بنام مژگان دارد و یک دختر بنام یاسمین که حاصل ازدواج او با گیتا خوانساری ( همسر سابق ) در سال 1375 می باشد.

البته در سال 1402 در مصاحبه ای که با جناب آقای عادل فردوسی پور ، مجری اول فوتبال ایران داشتند ، رابطه ی عاشقانه ی خود را با سرکار خانم سحر دولتشاهی ، بازیگر حرفه ای سینما ، تئاتر و تلویزیون تایید کردند.

همایون شجریان اهل کجاست و چطور شروع کرد

او در تهران به دنیا آمده است ، فارغ التحصیل کنسرواتوار موسیقی تهران است که با حمایت پدرش استاد محمدرضا شجریان با نواختن تنبک شروع کرد.

همایون پسر استاد محمدرضا شجریان و فرخنده گل افشان می باشد که سه خواهر بزرگتر از خود بنام فرزانه ، افسانه و مژگان و یک برادر کوچکتر ناتنی بنام رایان دارد

همایون شجریان از ده سالگی به همراه خواهرانش نزد پدر آواز را شروع کرد و در دوران بلوغ روزانه تکنیک آواز و صداسازی را به صورت فشرده فرا گرفت.

در همان زمان به هنرستان موسیقی رفت و کمانچه را به عنوان ساز تخصصی خود انتخاب کرد و در خارج از هنرستان به ادامهٔ فراگیری آن نزد اردشیر کامکار و آشنایی با تار و سنتور بصورت گوشی پرداخت

در اوقات فراغت چیکار می کنید

من بعد از سینما، تئاتر را هم خیلی دوست دارم و هربار که فرصتی پیش بیاید، حتما به دیدن نمایش ها می روم.

به بازیگری علاقه دارم، اما هیچ وقت جراتش را پیدا نکرده ام . به نظرم آدم باید یا واقعا دست پر باشد یا اصلا وارد این حرفه نشود.

بیوگرافی همایون شجریان

فعالیت حرفه ای همایون شجریان

او از سال 1370 به همراه محمدرضا شجریان و گروه آوا در کنسرت های آمریکا، اروپا و ایران (با تنبک) همراهی کرد و از 1378 به بعد در صحنهٔ کنسرت ها به هم خوانی با پدرش پرداخت.

همایون شجریان کنسرت های بسیاری را با بزرگان موسیقی اجرا کرده و آثار زیادی را به همراه آنان در ایران و جهان منتشر کرده است که می توان به آلبوم کنسرت های «بی تو بسر نمی شود» و «فریاد» اشاره کرد.

هردو اثر در سال های 2003 و 2005 نامزد دریافت جایزه گرمی شدند.

تا کنون همزمان با پدر به صورت رسمی خوانده اید

همایون شجریان تا سال 1388 پدرش را در اجراها همراهی می کرد و آهنگ وفا با صدای هر دو شجریان اجرا شد.

اولین آلبوم همایون شجریان تنهایی خوانندگی آن را بر عهده داشت «نسیم وصل» نام دارد که آهنگ سازی آن را محمدجواد ضرابیان بر عهده داشته است در سال 1382 منتشر شد.

دکترای آواز ایران

در اسفند ماه ۱۳۹۷ همایون شجریان ۴۳ ساله گواهینامه درجه یک هنری معادل مدرک تحصیلی دکتری در رشته آواز از وزارت ارشاد دریافت کرد

پخش آنلاین و دانلود آهنگ های همایون شجریان

در ادامه برخی از آهنگ های همایون شجریان را خواهید دید که می توانید به صورت آنلاین آنها را پخش کنید و یا با ورود به صفحه ی هر یک ، آنها را دانلود نمایید.

پخش موزیک های همایون شجریان

پربیننده ترین خوانندگان

جدیدترین ها