پرواز همای

بیوگرافی و عکس های پرواز همای

نمونه بنر تبلیغات

پرواز همای

  • بازدید : 25

پرواز همای

بیوگرافی و عکس ها و آهنگ های پرواز همای ( Parvaz Homay )

Download New Music By : Parvaz Homay

Mah Music

/

پرواز همای، در 20 بهمن سال 1358 در گیلان چشم به جهان گشود.

پرواز همای

پرواز همای با نام سابق سعید جعفرزاده احمدسرگورابی خوانندهٔ موسیقی سنتی ایرانی است.

او همراه با گروه مستان که مجموعه‌ای از نوازندگان سازهای ایرانی هستند، به اجرای کنسرت می‌پردازد.

او ترانه‌هایی را به زبان‌های گیلکی و تالشی نیز اجرا کرده و اپراهایی را هم به ‌روی صحنه برده‌است.

تحصیلات

پرواز همای دیپلم خود را از هنرستان کمال‌الملک رشت کسب کرده است.

وی با علاقهٔ فراوان در رشتهٔ موسیقی وارد دانشگاه آزاد تهران شد و با ساز تخصصی سه‌تار و پیانو تحصیلات خود را در دانشگاه به‌ پایان رساند.

او آواز ایرانی را نزد استادانی چون فریدون پوررضا، کمال‌الدین عباسی، هنگامه اخوان و کریم صالح عظیمی فرا گرفته‌است.

داستان ورود به عرصه موسیقی

آوازخواندن او آن طور که خودش می گوید زمانی آغاز شد که در ۱۲ سالگی همراه برادرش در شب های نزدیک به نوروز به خانه همسایه ها می رفتند و بنا به رسم گذشتگان نوروزخوانی می کردند و پول می گرفتند.

اگرچه در زادگاه او هیچ گاه جایی برای آموختن هنر نبود ولی او همیشه در مدرسه سرگرم تلاش های هنری بود و همراه با دوستانش گروه نمایش راه انداختند و بارها روی صحنه نمایش بازی کردند.

در ۱۵ سالگی به هنرستانی در شهر رشت راه پیدا کرد تا هنرش را علمی دنبال کند و از آنجا بود که توانست به کلاس موسیقی راه پیدا کند و آواز بخواند. پدرش توانایی کمک کردن به او را نداشت، تصمیم گرفت که به تنهایی به پایتخت سفر کند و درسش را در هنر ادامه دهد.

بیوگرافی و آهنگ های پرواز همای

فعالیت حرفه ای پرواز همای

همای ۳ جولای ۲۰۰۸ با کنسرتی به نام ملاقات با دوزخیان در والت دیزنی کنسرت هال لس آنجلس، تور آمریکا را آغاز کرد و همزمان سه سی دی به نام های ملاقات با دوزخیان، این چه جهانیست و سرزمین بیکران از او وارد بازار شد استقبال از او در بازار داخلی باورنکردنی بود. ولی او اجازه اجرا در ایران را نداشت و ۸ سال ممنوع الکار بود

داستان ازدواج پرواز همای

سال دوم دانشگاه در خیابان مطهری نرسیده به شریعتی در یک شرکت بسته‌بندی کار می‌ کردم که آنجا با همسرم آشنا شدم آنها در یک زیرزمین بسته‌ بندی می‌ کردند و ما هم برایشان روزی دو سه تن بار جا به‌ جا می‌ کردیم ما بار را جا به جا می‌ کردیم و آنها بسته‌ بندی می‌ کردند.

سختکوش‌ ترین دختر و بهترین گزینه‌ ای که می‌ توانستم برای زندگی‌ ام انتخاب کنم را انتخاب کردم من فکر می‌ کنم بهترین فرصتی را که خدا در زندگی در اختیارم قرار داد همین بود، من ۲۲ سالم بود و همسرم ۲۱سال. در اوج سختی‌ ها ازدواج کردیم و بعد از آن دیگر بیشتر سختی‌ ها را با هم تجربه کردیم.

شهریار و مهریار دو فرزند پسر این زوج هستند.

پخش آنلاین و دانلود آهنگ های پرواز همای

در ادامه برخی از آهنگ های پرواز همای را خواهید دید که می توانید به صورت آنلاین آنها را پخش کنید و یا با ورود به صفحه ی هر یک ، آنها را دانلود نمایید.

پخش موزیک های پرواز همای

پربیننده ترین خوانندگان

جدیدترین ها