نمونه بنر تبلیغات

ماه موزیک

  • بازدید : 40


دقت نمایید که دندانپزشکانی که در این لاین فعالیت می نمایند تمرکزشان برروی تکنیک های جدید برای اصلاح طرح لبخند زیبا می باشد. اما برای پیدا نمودن یک دندانپزشک حاذق می بایست یک سری از ...


انتخاب یک دندانپزشک خوب در تهران

دقت نمایید که دندانپزشکانی که در این لاین فعالیت می نمایند تمرکزشان برروی تکنیک های جدید برای اصلاح طرح لبخند زیبا می باشد. اما برای پیدا نمودن یک دندانپزشک حاذق می بایست یک سری از مسائل را رعایت نمایید که در نهایت به نارضایتی منجر نشود. در ابتدای راه می بایست به سراغ دندانپزشکی بروید که ترس و واهمه ای از آن ندارید و در واقع این هنر دندانپزشک است که فضایی آرام برای شما فراهم سازد. یک دندانپزشک خوب همیشه اخلاق خوب دارد و در راضی نگهداشتن شما تلاش می نماید.

میزان هزینه های مطرح شده از سمت او می بایست با در نظر گرفتن شرط انصاف باشد و هزینه های اضافی دریافت ننماید. بررسی مدرک تحصیلی و محل تحصیل و همچنین میزان محبوبیت آن در بین مردم نیز یکی دیگر از مسایلی است که شاید به انتخاب شما کمک نماید. ما سعی داریم در فضایی آرام و با مشورت کامل با بیمار بهترین لبخند را به او هدیه نماییم.

دندانپزشک خوب در بهبود وضعیت دندانهای هر فرد نقش بسزایی دارد . گاهی با خود فکر کرده ایم که ویژگیهای یک دندانپزشک خوب چیست ؟ سابقه دندانپزشک در زمینه کارهای زیبایی دندان میتواند راهنمای شما برای پیدا کردن بهترین دندانپزشک زیبایی باشد. ما در این مقاله به برخی از ویژگیهای یک دندانپزشک خوب اشاره میکنیم . یکی از مهمترین نکاتی که برای داشتن یک بهداشت دهان خوب باید در نظر داشت، داشتن یک دندانپزشک خوب است که به او اعتماد داریم.

ویژگیهای یک دندانپزشک خوب در تهران

به گزارش بخش دهان و دندان سایت آسان طب ، برای انتخاب یک دندانپزشک خوب در تهران بهتر است در انتخاب خود دقت کنیم تا مرتبا مجبور به عوض کردن دندانپزشک خود نشویم. معمولا دندانپزشکی محیط پر استرسی است و مراجعه بار اول هم پر استرس ترین جلسه دندانپزشکی است. علاوه بر اینکه دندانپزشکی که همیشه شما را درمان میکند، به تاریخچه پزشکی و دندانپزشکی شما آگاه است ، چگونگی برخورد با شما و نحوه کاهش استرس شما را می داند و در مجموع میداند که با چه شرایطی برخورد دارد.

مزایای استفاده از لمینت دندان

با استفاده از لیمنت دندان، حتی دندان های زرد شده نیز می توانند به رنگ سفید و درخشان در آمده و از جذابیت بیشتری برخوردار شوند.

هم چنین اگر دندان های شما به صورت کج رشد کرده است. با تراش های ظریف و دقیق، پس از قرار دادن لمینت یا ونیر دندان به شکل بسیار مناسبی در خواهد آمد و شما می توانید با اعتمادبه نفس بالا لبخند بزنید.

هم چنین انجام لمینت برای دندان ها نسبت به ارتودنسی هزینه مناسب تری را دارد و دندان ها را بهتر از انجام عمل ارتودنسی درون دهان مرتب می کند. در صورت نیاز می توانید به مرگز لمینت و ایمپلنت شمال تهران مراجعه کنید.

هزینه لمینت دندانی

هزینه لمینت دندانی برای هر دندان متفاوت می باشد می باشد. البته این هزینه با توجه به نوع لمینت دندان مورد استفاده متغیر خواهد بود؛ زیرا لمینت های سرامیکی به دلیل زیباتر، شفاف تر و مقاوم تر بودن از استحکام و هزینه بیشتری برای استفاده برخوردار هستند. از این رو به شما توصیه می کنیم، جهت اطلاع از قیمت دقیق لمینت دندان با پزشک معالج مشورت کنید. تا یک لمینت دندان با قیمت و کیفیت مناسب بر روی دندان های شما قرار داده شود.

طول عمر اصلاح طرح لبخند

روش های دندان پزشکی زیبایی نظیر لمینت دندان ، ایمپلنت دندان و یا کاشت دندان نیازمند مراقبت منظم از بهداشت دهان است و ممکن است نیازمند انجام اقدامات مربوط به نگهداری دندان ها در طول زمان باشد. برای مثال، سفید شدن دندان ها باید هر چند وقت یک بار به منظور حفظ سفیدی و روشنی دندان ها انجام شود. همچنین روکش های پرسلین ممکن است تراشیده شده یا دچار شکستگی شوند و به این ترتیب نیاز به جایگزینی و تعویض داشته باشند. زیبایی دندان با کامپوزیت دائم می تواند لک شده و نیازمند اصلاح یا تعویض باشد. روکش دندان معمولاً نیازمند جایگزینی در هر 10 تا 15 سال است. بهبود وضعیت لبخند لثه ای نیز می تواند نیازمند اصلاح اقدامات اصلاحی انجام شده با گذشت زمان باشد. در ضمن برای اطلاع دقیق از هزینه اصلاح طرح لبخند باید با پزشک مشورت نمایید.

روش کار دندانپزشکی زیبایی در انجام لمینت دندان

بهترین دندانپزشکی زیبایی می تواند به چند روش ونیرهای (لامینت های) سرامیکی را برای بیمار نصب کند. یکی از این روش ها، تکنیک بدون تزریق بی حس کننده و بدون دریل کردن دندان ها است که تنها با استفاده از محصولات فوق نازکی مانند لومینرز امکان پذیر است. دلیل این امر آن است که ونیرهای سرامیکی فوق نازک آن قدر نازک هستند که می توان آن ها را بدون نیاز به تراشیدن دندان، مستقیماً روی دندان چسباند، و از آنجا که در این روش از دریل استفاده نمی شود نیازی به بی حسی هم نیست.اگر دندان ها ظاهر بیش از اندازه ناخوشایندی داشته باشند می توان با دریافت هزینه ای اضافی، یک ونیر موقت روی آن ها نصب کرد.

روش های دندان پزشکی زیبایی نظیر لمینت دندان ، ایمپلنت دندان و یا کاشت دندان نیازمند مراقبت منظم از بهداشت دهان است و ممکن است نیازمند انجام اقدامات مربوط به نگهداری دندان ها در طول زمان باشد. برای مثال، سفید شدن دندان ها باید هر چند وقت یک بار به منظور حفظ سفیدی و روشنی دندان ها انجام شود. همچنین روکش های پرسلین ممکن است تراشیده شده یا دچار شکستگی شوند و به این ترتیب نیاز به جایگزینی و تعویض داشته باشند. زیبایی دندان با کامپوزیت دائم می تواند لک شده و نیازمند اصلاح یا تعویض باشد. روکش دندان معمولاً نیازمند جایگزینی در هر 10 تا 15 سال است. بهبود وضعیت لبخند لثه ای نیز می تواند نیازمند اصلاح اقدامات اصلاحی انجام شده با گذشت زمان باشد. در ضمن برای اطلاع دقیق از هزینه کاشت دندان باید با پزشک مشورت نمایید.

روش حفظ سلامت دندان
روش حفظ دندان سالم و درخشان، آرزوی بسیاری از افراد است. دندان ها نقش مهمی در زیبایی ظاهری و داشتن لبخند هالیوودی دارند و هر گونه آسیب آن ها، منجر به اختلال در زیبایی چهره خواهد شد. با این حال زیبایی تنها بخشی از وظایف دندان های سالم است.

دندان های ناسالم، مشکلات متعددی را به وجود می آورند. درد در ناحیه تخریب شده، عفونت، تحلیل لثه و مشکلاتی در هضم و جویدن غذا از جمله مواردی است که دندان های ناسالم برای فرد بیمار به همراه خواهند داشت.

اگر می خواهید دندان های سالمی داشته باشید، به نکاتی که در ادامه می گوییم توجه کنید.

اهمیت حفظ سلامتی دندان ها در کودکی

بسیاری از افراد بزرگ سال، دچار پوسیدگی های دندانی هستند.و به دنبال چگونگی اشنایی با روش حفظ دندان سالم می باشند برای این که دندان های سالمی داشته باشیم، باید از کودکی به فکر پیشگیری از پوسیدگی های دندانی باشیم. رعایت بهداشت دهان و آموزش مراقبت از دندان ها باید از سنین کودکی انجام گیرد.

هنگامی که دندان های دائمی کودکتان می روید، به دندانپزشک خوب در تهران مراجعه کنید تا در صورتی که فیشورسیلانت و تکنیک های دیگر درمانی، نیاز بود، فوراً انجام گیرد. اگر در کودکی مراقب دندان هایتان نبوده اید، از این پس به فکر سلامتی آن ها باشید.

طرز صحیح مسواک زدن را یاد بگیرید

بهترین روش حفظ دندان سالم ، تمیز کردن آن ها با مسواک است. از قدیم الایام مسواک زدن رایج بوده است اما متأسفانه نحوه صحیح مسواک زدن آموزش داده نشده است.

مسواکی که فقط به صورت سطحی زده می شود و تنها چند دندان محدود را پاک سازی می کند، نمی تواند تضمین کننده سلامت دندان هایتان باشد. هر روز مقدار زیادی پلاکت توسط باکتری های دهان تولید می شود. پلاکت ها به سطح مینای دندان می چسبند و شروع به تخریب آن می کنند.

با مسواک زدن، بخش مهمی از پلاکت ها را از دندان جدا خواهیم کرد. پس نحوه صحیح مسواک زدن، تأثیر چشمگیری در داشتن دندان های سالم خواهد داشت.

در ابتدا باید مسواک مناسبی انتخاب کنید. مسواکی که نرم باشد و در وسط آن برجستگی هایی وجود داشته باشد تا به قسمت های عمیق دندان ها برسد.
مدت زمان مسواک زدن، حداقل دو دقیقه است. اگر این مدت زمان برای شما زیاد است، می توانید یک آهنگ دو دقیقه ای را پخش کنید و همراه با گوش دادن موسیقی، مسواک بزنید. بدین ترتیب متوجه گذشت زمان نخواهید شد.
در روز دو بار مسواک بزنید. هر بار بعد از وعده غذایی مسواک زدن پیشنهاد می شود.
زاویه مسواک با دندان باید 45 درجه باشد. سعی کنید به آرامی مسواک بزنید و بخشی از مسواک را روی لثه ها بکشید. حواستان باشد، مسواک زدن در هر شرایطی باید با آرامش انجام گیرد تا علاوه بر تمیزی دندان ها، از آسیب دیدن لثه ها پیشگیری کند.
تصور کنید که قرار است تمام دندان های خود را نقاشی کنید. بدین ترتیب باید رنگ به قسمت های پشتی دندان هم برسد. مسواک زدن پشت دندان هایتان را فراموش نکنید. این یک ترفند خوب برای مسواک زدن صحیح است. وانمود کنید که دندان هایتان را نقاشی می کنید و تمام سطح آن را با قلم مو مسواک، پوشش دهید.

ضرورت استفاده از نخ دندان

مسواک نمی تواند مابین دندان ها را تمیز کند. بیشتر پوسیدگی های دندانی، در بین دو دندان رخ می دهد چرا که این مکان، محلی برای تجمع باکتری ها و پلاکت ها است.

نخ دندان ها حاوی فلوراید، علاوه بر این که مواد به جای مانده در میان دندان ها را خارج می سازند، باکتری های بین دندانی را از بین می برد. بعد از هر وعده غذایی دندان هایتان را نخ بکشید.

تاثیر نوشیدن آب زیاد در حفظ بهداشت دهان ودندان

خشکی دهان یکی دیگر از دلایل پوسیدگی های دندانی است. برای این که دندان های سالمی داشته باشیم، باید بزاق کافی در دهان ترشح شود. بزاق یک عامل دفاعی مهم در برابر باکتری های دهانی است.

اگر به خشکی دهان مبتلا هستید، بهتر است روزانه مقدار زیادی آب بنوشید تا محیط دهان خود را مرطوب سازید.

اهمیت تغذیه مناسب در حفظ سلامت دندان
خوردن میوه، سبزیجات و لبنیات، باعث استحکام دندان ها می شود. در وعده صبحانه بهتر است از پنیر و گردو استفاده کنید. خوردن تنقلات چسبنده به دندان را کنار بگذارید.

مواد غذایی چرب و فست فودها نیز در پوسیدگی دندان ها نقش مهمی دارند. اگر از این مواد غذایی استفاده می کنید، حتماً بعد از صرف آن ها، مسواک بزنید تا دندان های سالمی داشته باشید.

پوسیدگی دندان چگونه به وجود می آید؟

داشتن دندان هایی سالم و زیبا برای داشتن یک لبخند هالیوودی زیبا بسیار مهم است .پوسیدگی دندان ، تخریب ساختار دندان است. این پوسیدگی می تواند مینای بیرونی دندان و یا قسمت های درونی آن را تحت تأثیر قرار دهد. پوسیدگی مینای دندان اولین نشانه آغاز تخریب دندان است و اگر از همان ابتدا پوسیدگی های سطحی برطرف شوند، پوسیدگی ها به عمق دندان نمی رسند. دانستن دلایل به وجود آمدن پوسیدگی دندان، نقش مهمی در سلامت دندان ها خواهد داشت. با رعایت نکاتی ساده، می توان از پوسیدگی ها پیشگیری کرد و دندان هایی مستحکم و ماندگار داشت.

چگونه پوسیدگی دندان ایجاد می شود؟

هنگامی که غذاهای حاوی کربوهیدرات، مانند نان، غلات، شیر، میوه ها و خوراکی های شیرین روی دندان قرار می گیرد، باکتری هایی که در دهان زندگی می کنند، این مواد غذایی را هضم کرده و به اسید تبدیل می کنند. باکتری ها بقایای مواد غذایی و بزاق را ترکیب می کنند و پلاک ها را تولید می کنند. پلاک ها به دندان می چسبند و اسیدهای موجود در آن، موجب از بین رفتن و پوسیدگی دندان ها می شوند.

رعایت نکاتی که باعث کاهش پوسیدگی دندان ها می شود

کمتر کسی را خواهید یافت که دندان های پوسیده نداشته باشد. مراقبت از دندان ها و رعایت نکاتی که باعث سلامت دندان ها می شود، کار سختی نیست اما متأسفانه بسیاری از افراد، از انجام این نکات، خودداری می کنند و دچار پوسیدگی های دندانی می شوند. برای این که به پوسیدگی دندان ها دچار نشوید:

در روز حداقل دو بار دندان های خود را با خمیردندان های حاوی فلوراید بشویید. ترجیحاً بعد از صرف هر وعده غذایی و قبل از خواب.
استفاده از نخ دندان را جدی بگیرید. اگر فکر می کنید مسواک به تنهایی کفایت می کند، می توانید بعد از مسواک زدن، از نخ دندان استفاده کنید تا شاهد پلاک و مواد غذایی به جای مانده در بین دندان هایتان باشید. بعد از هر وعده غذایی ابتدا دندان های خود را نخ بکشید و سپس مسواک کنید.
از دهان شویه های روزانه که حاوی فلوراید هستند استفاده کنید. این دهان شویه ها خاصیت ضد باکتری دارند که باعث از بین رفتن باکتری های دهان می شوند. (باکتری ها روی زبان و لثه و قسمت های دیگر دهان هستند که با مسواک زدن از بین نمی روند. استفاده از دهان شویه، به از بین رفتن آن ها کمک می کند.)
کمتر از تنقلات و مواد غذایی غیرمفید استفاده کنید. آب نبات و مواد غذایی چرب، به پوسیدگی دندان ها منجر می شوند از این رو در خوردن آن ها، تا حد زیادی خودداری کنید. هر ماده خوراکی چسبنده که به سطح دندان ها می چسبد، زنگ خطری برای پوسیدگی دندان ها به شمار می رود. گز، سوهان و آدامس از جمله این موارد هستند.
بعد از خوردن غذاهای چرب، حتماً دندان های خود را بشویید.
با دندان پزشک خود درباره فلوراید مکمل که باعث تقویت دندان ها می شود، مشورت کنید.
استفاده از سیلانت های دندانی با تشخیص پزشک، نقش مهمی در کاهش پوسیدگی های دندانی ایفا می کند. سیلانت تراپی، شیارهای عمیقی که در سطح دندان قرار دارد را می پوشاند و از تجمع باکتری ها در این سطح، پیشگیری می کند.
هر شش ماه یک بار به دندان پزشک زیبایی مراجعه کنید تا اگر دندان های شما پوسیدگی سطحی داشته باشند، بخش آسیب دیده از دندانتان جدا شود و مشکلات دیگری که اعصاب دندان ها را تحت تأثیر قرار می دهد، به وجود نیاید.

ترمیم دندان های پوسیده

اگر دندان های شما دچار پوسیدگی شده است، نگران نباشید. تا زمانی که نیاز به عصب کشی نداشته باشید، ترمیم دندان های پوسیده به سادگی انجام می شود. ترمیم این دندان ها بستگی به جایگاهشان دارد. اگر دندان های جلویی که زیبایی آن ها اهمیت دارد، دچار پوسیدگی شده باشد، باید از مواد کامپوزیتی استفاده شود که دقیقاً همرنگ دندان ها باشد. در موارد دیگر، از آمالگام استفاده می شود که رنگی تیره و براق دارد.

  • مراجعه به دندان پزشک جهت از بین بردن پوسیدگی های دندانی

همان طور که گفته شد، دهان ما سرشار از باکتری است. برخی از این باکتری ها مفید و برخی دیگر مضر هستند. در ابتدا باکتری های مضر با تولید پلاک هایی که به شکل یک لکه زرد رنگ هستند، شروع به پوسیدگی دندان ها می کنند. از این رو مراجعه به دندان پزشک خوب را فراموش نکنید. همان طور که می دانید پیشگیری بهتر از درمان است. پس تا دیر نشده، برای درمان دندان و از بین بردن پوسیدگی های دندانی خود، اقدام کنید.

دندانپزشک زیبایی خوب


دندانپزشک خوب


دندانپزشک خوب در تهران


دندانپزشک زیبایی


ویژگی دندانپزشک خوب


لمینت دندان


مزایای لمینت دندان


ترمیم دندان


بهداشت دهان و دندان


پوسیدگی دندان


اصلاح طرح لبخند


لبخند هالیوودی


روش های اصلاح طرح لبخند