نمونه بنر تبلیغات

ماه موزیک

  • بازدید : 35


در سال های اولیه صنعت ما ، سیستم های داربست معلق از نوع نردبان بود که به عنوان “طول ثابت” نیز شناخته می شد. استفاده از این ...


استفاده از کلایمر در تکنولوژی نوین صنعت برج سازی

استفاده از کلایمر در تکنولوژی نوین صنعت برج سازی

مقدمه

در سال های اولیه صنعت ما ، سیستم های داربست معلق از نوع نردبان بود که به عنوان “طول ثابت” نیز شناخته می شد. استفاده از این سیستم داربست ساده بود.

داربَست یک سازه چوبی یا فلزی موقتی است که برای دسترسی به نقاط دشوار به هنگام ساخت یا تعمیر ساختمان‌ها و دیگر سازه‌ها بکار می‌رود. [۱]

داربست‌ها که از میله‌های فلزی و چوبی ساخته می‌شوند گاه به عنوان تکیه‌گاه برای بخشی از دیگر سازه‌ها هم استفاده می‌شوند.

ساخت داربست‌ها مهارت ویژه‌ای نیاز دارد زیرا در صورت فروریختن یک داربست خطر تلفات جانی بسیار زیاد است.

کلایمر

اگر می خواستید یک سکوی یا هیئت مدیره را برای بلند کردن دو نفر بخرید ، یک پوند 500 لیتری خریداری کرده اید. صفحه دارای امتیاز اگر می خواهید سه نفر از این داربست استفاده کنند ، تخته ای با وزن 750 پوند خریداری کرده اید. ظرفیت. امتیاز دادن به این سبک از سکوی به آسانی به دنبال مشاهده برچسب اطلاعات جانبی روی عرشه بود. آنقدر ساده بود که در کتابهای OSHA و صنایع مرتبط به عنوان استاندارد مورد استفاده قرار گرفت. حتی تا به امروز ، این سبک از بستر های نرم افزاری در برخی مناطق کشور به عنوان استاندارد در نظر گرفته شده است. این سیستم در مقایسه با سیستم های سبک مدولار اشکالاتی مختلفی دارد. از آنجا که این سکو در طول خود ثابت بود ، نسخه های طولانی تر سنگین و حمل و نقل آن دشوار بود. طول بیشتر ، بالاتر از 20 ‘، دو خدمه را برای زایمان اجباری کرد. از آنجا که طول بیش از 30 ‘، کامیون های بزرگتر مورد نیاز بودند تا این سکوها را به صورت قانونی به محل کار تحویل دهند. هنگامی که این سیستم عامل ها در سایت آسیب دیدند ، همیشه صدور اعتبار کافی برای خسارت دشوار بود. اگر مشتری به پایان سکوی 36 اینچ آسیب برساند ، برخی از فروشندگان مبلغ متناسب با طول گمشده خود را پرداخت می کنند. حتی اگر آنها قسمتهای اضافی را که نیاز به سفارش دادن داشتند اضافه کنند ، اما هرگز هزینه های خسارت را پوشش نمی داد.

فروشنده در ابتدا یک پلتفرم 36 ‘خریداری کرد ، زیرا این همان چیزی است که آنها اجاره داده اند. اگرچه آنها هنوز هم می توانستند سکوی تعمیر شده و کوتاه شده را اجاره کنند ، اما یک سکوی 36 ‘برای اجاره نداشتند. بنابراین آنها مجبور بودند یک سکوی بلند 36 ‘دیگر خریداری کنند ، و پس از چند سال حیاط پر از سیستم 20’ و اندازه های عجیب و غریب داشتند. پلتفرم های سبک مدولار پس از چندین سال آزمایش ، حداقل برای چهره های پیچیده تر ساختمان ، سیستم عامل های مدولار شروع به درآوردن کردند. سکوهای مدولار به شرکت اجاره اجازه می دادند به مناطق بیشتری از ساختمان ، ایمن تر از گذشته ، دسترسی پیدا کند. سکوهای سبک مدولار گوشه هایی با زاویه های مختلف داشتند. کار در داخل و خارج از یک مخزن ، یک برج یا روی جدیدترین ساختمان جدید از هر زمان دیگری راحت تر بود. گوشه ها در اندازه های استاندارد قرار گرفتند و می توان از آنها برای ساختن مربع ، مستطیل ، سکوهای مثلثی و دایره ای استفاده کرد تا نیاز ساختمان را برآورده سازد. سیستم مدولار سبک و جمع آوری آسان هستند. سکوهای با طول بیشتر در حال حاضر در وسایل نقلیه کوچکتر تنها با یک نفر تحویل داده می شوند. با کمی آموزش ، حتی طولانی ترین سکوی مدولار با تنها یک نفر قابل تنظیم است. سیستم مدولار باید برخی از شیوه های ناامن در صنعت را حذف کرده و آنها را غیر ضروری جلوه دهند. عملکرد ناامن در بالا بردن سطح سکوی با زاویه باید با سیستم عامل های مدولار ناپدید شد. با تابلوهای با طول ثابت ، برخی از افراد تصمیم گرفتند که هنگام ایجاد انسداد در پایه ساختمان ، بالا بردن سکوها با زاویه ، تنها راه نصب این نوع سکو باشد. این عمل بی خطر یا استفاده طراحی شده از تجهیزات تلقی نمی شود.

تکنولوژی همواره در حال پیشرفت و دگرگونی است، صنعت ساخت و ساز و صنایع ساختمانی نیز از این پیشرفت باز نمانده‌اند، اگر نگاهی به این صنعت داشته باشیم به سادگی این پیشرفت‌ها را شاهد خواهیم بود و میتوانیم نظاره گر انواع نوآوری در تکنولوژی ساخت باشیم.

همانطوری که بارها در این خصوص صحبت کرده‌ایم، به عنوان مثال مصالح ساختمانی جدید، مثل پتن‌های نورانی، آجر‌های تسفیه‌کننده‌ی هوا و… از جمله مواردی هستند که به تازگی در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانید با مراجعه به مقاله‌ی مصالح ساختمانی جدید این موارد را دیده و بیشتر با آن‌ها آشنا شوید.

کلایمر

دلیل استفاده از تکنولوژی‌های نوین در صنعت ساختمان چیست ؟

یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در هدر رفت انرژی در ساختمان ها، مصالح ساختمانی به کار رفته در ساخت ساختمان یا نمکاری آن است. مصالح ساختمانی می توانند باعث هدر رفت انرژی شوند یا به عنوان عاملی موثر در بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان به کار آیند. در سال های اخیر تکنولوژی به کمک آمده تا مصالح ساختمانی نیز همانند سدی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی مورد استفاده قرار گیرند.

تکنولوژی های جدید (استفاده از کلایمر ) کمک می کنند تا مصالح ساختمانی مختلف از بتون گرفته تا آجر و حتی چوب های ترمووود به نحو بهینه تولید شوند. در روند ساخت مصالح ساختمانی از تکنولوژی های پیشرفته ای استفاده می شود تا به عایق بودن مصالح ساختمان کمک کند. هر نوعی از مصالح ساختمانی عایق بهتری باشد، برای بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان مفیدتر است. Power Climber از سال 1972 مشغول مهندسی و ساخت دستگاه آسانسور ، سکو ، تجهیزات تقلبی ، تجهیزات دنده ایمنی و لوازم جانبی برای صنعت دسترسی معلق است. و شرکت های کرایه ای بهترین کلاس در سراسر جهان.

یک ساختمان بلند چیست؟

استفاده از اجاره کلایمر Power Climber در ساختمانهای بلند و برج ها چیست ؟

هیچ تعریف کاملی از آنچه که یک ساختمان بلند محسوب می شود وجود ندارد. این بنایی است که در یک یا چند دسته از عناصر بلند قد نشان می دهد:

الف) ارتفاع نسبت به متن

این فقط مربوط به قد نیست بلکه به زمینه ای است که در آن وجود دارد. بنابراین ، در حالی که یک ساختمان 14 طبقه ممکن است یک ساختمان بلند در یک شهر مرتفع مانند شیکاگو یا هنگ کنگ در نظر گرفته نشود ، در یک شهر اروپایی استانی یا حومه ممکن است این یک ساختمان بلندتر از هنجار شهری باشد.

ب) نسبت

باز هم ، یک ساختمان بلند فقط مربوط به ارتفاع نیست بلکه نسبت آن نیز زیاد است. ساختمانهای بی شماری وجود دارند که به خصوص زیاد نیستند ، اما باریک و باریک هستند که جلوه ای از ساختمان بلند دارند ، به خصوص در پس زمینه های کم شهری. در مقابل ، بسیاری از بناهای بزرگ / بزرگ ردپای وجود دارد که کاملاً بلند هستند ، اما وسعت / مساحت آنها باعث می شود که به عنوان یک ساختمان بلند طبقه بندی شوند.

ج) فن آوری های ساختمانی بلند

اگر یک ساختمان دارای فناوری هایی باشد که ممکن است به عنوان محصول “بلند” شناخته شود (به عنوان مثال ، فن آوری های حمل و نقل عمودی خاص استفاده از بالابرنما یا کلایمر ، مهاربندی باد سازه به عنوان محصولی از ارتفاع و غیره) ، آن ساختمان را می توان به عنوان یک ساختمان بلند طبقه بندی کرد. تعداد طبقات نشانگر ضعیف در تعیین یک ساختمان بلند به دلیل تغییر کف به ارتفاع کف بین ساختمانها و کارکردهای مختلف (به عنوان مثال دفتر در مقابل استفاده از مسکونی) ، ساختمان شاید 14 یا بیشتر داستان – یا بیش از 50 متر (165 فوت) از نظر ارتفاع – شاید بتوان از آن به عنوان آستانه استفاده از ساختمان بلند استفاده کرد.

ساختمانهای Supertall و Megatall چیست؟

CTBUH “ابرخودرو” را به عنوان ساختمان بیش از 300 متر (984 فوت) در ارتفاع ، و “megatall” به عنوان ساختمان با ارتفاع بیش از 600 متر (1،968 فوت) تعریف می کند. از آگوست 2014 ، 82 ساختمان سوپرال و 2 مگاتال در سطح جهان تکمیل و اشغال شده اند.

چرا استفاده از کلایمر در ساختمانها بالا بلند ضرورت دارد ؟

ژنراتورهای با اندازه مناسب برای استفاده با بالابر Power Climber متداول هستند. سوء تفاهم در مورد نحوه عملکرد ژنراتور نیز در بین اپراتورها متداول است. سوئیچ که سرعت موتور ژنراتور را اداره می کند ، معمولاً دارای دو تنظیم است. اولین تنظیم برای کنترل موتور ، موقعیت “START / IDLE” است. تنظیم دوم “RUN” است. هنگام کار با این نوع ژنراتورها ، لازم است ژنراتور را راه اندازی کنید و کنترل سرعت موتور را در موقعیت “START / IDLE” حداقل برای پنج دقیقه بگذارید. انجام این کار به ژنراتور فرصت می دهد تا قبل از برآورده کردن مطالبات تأمین انرژی ، به اندازه کافی گرم شود. پس از اتمام زمان گرم شدن تولید کنندگان ، شما باید کنترل سرعت موتور را بر روی تنظیمات “RUN” تغییر دهید. اگر قبل از استفاده از بالابرها ، ژنراتور به تنظیمات “RUN” تغییر ندهد ، ژنراتور ولتاژ یا وات کافی را برای اجرای ایمن آنها تأمین نمی کند. این روش معمولاً توسط اپراتورهای بی تجربه نادیده گرفته می شود و به یک سرویس سرویس نیاز دارند ، زیرا برخی از آسیب ها به بالابر وارد خواهد شد. برخی از ژنراتورها همچنین توانایی تنظیم ولتاژ واقعی را دارند که از طریق پاوربانک تأمین می شود. هنگامی که این عملکرد در ژنراتور وجود دارد ، لازم است که اطمینان حاصل کنید که این دستگاه برای تجهیزات مورد نظر برای اجرای یک ولتاژ مناسب تنظیم شده است.

مزایای استفاده از کلایمر و قیمت دستگاه کلایمر :

افزایش اطمینان و تامین امنیت در بالا رفتن از ارتفاع ساختمان
بهبود پایداری برای افزایش اعتماد به نفس اپراتور و میزان تولید
طرح های ضد نوسان ، کارگران را برای صرفه جویی در وقت و تلاش ، کارگران را به سمت تیغه سطوح سوق می دهد
اجزای مهندسی شده سرعت و زمان نصب را سرعت می بخشند
نقطه ضمیمه لنگر PFAS مهندسی شده برای تسمه های ایمنی و وسایل نجات – برنامه ریزی ایمنی را ساده می کند

منبع : نام آوران