نمونه بنر تبلیغات

ماه موزیک

  • بازدید : 29


فرفورژه یک اصطلاح فرانسوی بوده که “فر” به معنای آهن و “فورژه” یعنی کوبیده شده است. ساخت فرفورژه که از قدیم در کارگاه ‌های کوچک آهنگری و به شیوه ‌های سنتی با...


نسل جدید فرفورژه و متریال نمای ساختمان – فرفورژه جدید

فرفورژه یک اصطلاح فرانسوی بوده که “فر” به معنای آهن و “فورژه” یعنی کوبیده شده است. ساخت فرفورژه که از قدیم در کارگاه ‌های کوچک آهنگری و به شیوه ‌های سنتی با گداختن و شکل دادن آهن و سایر فلزات در ایران انجام می‌ شد، در سالهای اخیر پیشرفت های چشم گیری داشته و تبدیل به صنعت تولید در کارخانه ‌های بزرگ گردیده ‌است.

فرفورژه جدید

در عصر حاظر با پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه های نوین، هنر فرفورژه نیز دچار دگرگونی شده و با سبک جدید به تولید انبوه میرسد از این رو صافورژه متولد شد، صافورژه به نسل جدید فرفورژه گفته می شود که با تکنیک متفاوت طراحی و تولید می شود.

در تولید صافورژه از ورق های فلزی استفاده شده که با دستگاه های بسیار بزرگ لیزری انواع طرح های از قبل آماده شده متناسب با نمونه درخواستی مشتری بصورت دقیق و ظریف برش داده می شود.

با این تکنیک نوین گامی بزرگ در تولید فرفورژه های بسیار کوچک و بزرگ در اشکال دلخواه و سبک های مختلف با دقت 0.02 میلی متر تولید می شود که با روش قدیمی این امکان میسر نبوده و خطاهای محصول نهایی فاحش و غیر قابل چشم پوشی بود.

در کشور ما فرفورژه در ساخت اجزا فلزی ساختمان‌ ها رونق فراوانی گرفته است و در این راستا هنر نمایی هنرمندان و آرشیتکت ها در طراحی اجزای ساختمان با فرفورژه به چشم میخورد.

اینک ایران به یکی از صادرکنندگان بزرگ محصولات فرفورژه و گل‌ نرده تبدیل شده‌ است.

فرفورژه همواره با هنر آمیخته شده و در سبک های مختلف برای طراحی منازل مورد استفاده قرار می گیرد.

فرفورژه معمولا از فلز ساخته می شود که در آن ظرافت و زیبایی هنر با تولید صنعتی تلفیق و محصولی مشتری پسند تولید و به بازار عرضه می گردد.

صنایع تولید شده با فرفورژه می تواند بسیار گسترده باشد که می توان از محصولاتی همچون درب نفر رو و ماشین رو، فنس رو دیواری، حفاظ پنجره ، نرده راه پله و تراس، نمای خارجی، درب ورودی داخلی، سقف کاذب و پارتیشن بندی نام برد که در طرح های مختلف برای سلیقه های گوناگون تولید می شود.

محصولات گل نرده عموما به رنگ مشکی رنگ می شود ولی در صورت سفارش بنا به سلیقه مشتری انجام می شود.

تولید فرفورژه در دو نوع واحد تولیدی صنفی و تولید کارخانه ای انجام می شود.

فرفورژه جایگزین بسیاری از محصولات مورد استفاده در منازل می شود که می توان از نرده های فرفورژه به جای نرده استیل و درب های ماشین روی فرفورژه به جای کرکره نام برد.

مدل درب ساختمان برای هر شخص اهمیت زیادی دارد از این رو طراحان با آمیختن هنر، درب فرفورژه در انواع طرح ها و نقش ها ساختند. درب فرفورژه یکی از انواع محصولات فرفورژه است که با در دهه گذشته خواهان فراوان داشته که به عنوان درب پارکینگ و نفر در ساختمان ها و ادارات در طرح های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. مدل های درب صافورژه ساختار های پیچیده و هنری تر از درب فرفورژه قدیمی را می توان ایجاد کرد.